Partner
img
logo

NOUVEAU WESTERN
lookbook

“I feel really awake. I don't recall ever feeling this awake. You know?

Everything looks different now. You feel like that? You feel like you got something to live for now?”

Ťažisko moodu kolekcie je primárne inšpirované legendárnym filmom režiséra Ridleyho Scotta Thelma & Louise, pričom vizuálne referencie jednotlivých lookov sa opierajú aj o celkovú estetiku prelomu 80-tych a 90-tych rokov, predovšetkým o ikonické filmové série Dallas a Dynasty. Práve táto silná rezonancia dôb nedávno-minulých je pre Krnáča niečo, z čoho čerpá a vytvára updatovaný status quo.

Siluety sú priamočiaro ženské a kombinované s elementami klasických streetwearových prvkov, pričom kontinuálne odkazujú na svôj “prapôvod”, o.i. vo westernovej subkultúre. Ostré plecia zvýrazňujú úzky pás a vice versa, klasický koncept šiat je “rozbitý” stylingom, ktorý bude v konečnom dôsledku len na samotnej nositeľke: Buď si “uviaže uhladený drdol”, alebo “rozpustí vlasy.” Interpretácia je individuálna a- namieste.

Aj samotná exekúcia modelov je prekvapivo homogénna, zároveň však veľmi diverzná. Je fúziou odevov couture-levelu pre toho najnáročnejšieho klienta s tými dostupnými širšiemu publiku. Oba spomenuté sú už teraz v dizajnérovom predajnom portfóliu.

Farebná paleta nie je založená na kontrastoch, naopak. Triezvo podčiarkuje celé looky rovnako ich jednotlivé časti tak, aby ich nijak “neovládla” a nechala ich vyniknúť samé, za seba. Kolorika sa tak pohybuje v neutrálnych odtieňoch naturálnej béžovej, slivkovej, či lososovej, s pevným ukotvením v obligátnej čiernej a kontrapunktom solitérov ako ten v podobe ľúbivo-mäkkej tzv. “mod” ružovej.

Aktuálna (a objektívna) problematika aspektu udržateľnosti je v Krnáčovej tvorbe tiež neopomenuteľne prítomná: Materiály z ktorých je kolekcia vyrobená sú z lokálnych zdrojov regiónu EÚ, prím hrá spolupráca s etablovanými domácimi producentami Preciosa a Tonak.

Pokračovať v čítaní
Mockup

Ahoj, ja som

Spoznaj ma

Začni písať...